Jakou desku pro 3D tisk.

Uživatelský avatar
RoliD
Administrátor
Příspěvky: 250
Registrován: pát 10. črc 2015 12:47:18

Jakou desku pro 3D tisk.

Příspěvek od RoliD »

Odložím si zde můj dotaz a následnou odpověď z FB:
Jakou řídicí elektroniku by jste mi doporučili jako nejlepší k těmto požadavkům:
- Autoleveling
- Obnova tisku po výpadku
- Vyměnitelné drivery
- Tichý režim tisku
- lepší odolnost proti výpadku kroku
- dostatek výkonu CPU na desce
- funkční komunita a podpora
Díky moc za tipy!

Odpověď:
Moc reakcí tu není, možná i proto, že dochází k nesmyslným požadavkům a mírně neznalostí.
- autoleveling je od řídící elektroniky (jako hardware) velmi málo závislý, jen aby bylo fyzicky kam připojit sondu (jedno jakého typu) - zbytek obstarává nahraný firmware
- obnova tisku po výpadku - opět spíše záležitost FW a driverů
- odolnost proti výpadku proudu - opět věc FW a driverů
- dostatek výkonu - není co vybírat, jsou bud 8-bitové (alá arduino) nebo 32 bitové
- funkční komunita a podpora, GPL deska - pokud člověk umí anglicky, najde vše, jinak bych to neviděl moc jednoduše. Ale možná má někdo jiný lepší zkušenosti. Ale stejně je vždy určující firmware tiskárny (at už Marlin, RepetierFW, Smoothieware ...).
Spočteno, sečteno, výběr desky, pokud se bavím o tiskárnách běžně nám dostupných (ne v řádech desetitisíců a výš) je v podstagtě dvojí - založeno na arduino a RAMPS - plus deriváty na jedené desce- jako MKS Gen apod - vše 8-bit, nikdo si zatím nestěžoval na nedostatečný výkon. Asi proto se pořád používájí.
Pak 32bit desky, již o málo dražší, většinou je na nich Smoothieware (případně proprietární odvozeniny) - MKS SBASE, DUETS , Lerdge apod.
většinu věci, co jsi psal, lze udělat i na kombinaci ARDUINO+RAMPS ;-)
Je tedy třeba určit co vše bude na desce a z toho vybírat nám nejlépe vyhovující. Stejně každá má něco do sebe - za sebe mám zkušenosti ARDUINO+RAMPS, Rumba, MKS Gen L - vše 8bit, MKS SBASE, Lerdge - 32bit. Doporučení bych dával od konkrétního případu :-) (ale MKS GEN L úplně vyhovuje na většinu :D )
Další věc, co bych spíš ještě upřednostil, možnosti napájení, dostatek konektorů, stepdown měniče atd.

Odpovědět

Zpět na „3D Tisk“