Elektrická sekačka Mountfield EL 4800 HP - zkušenosti

Uživatelský avatar
RoliD
Administrátor
Příspěvky: 250
Registrován: pát 10. črc 2015 12:47:18

Elektrická sekačka Mountfield EL 4800 HP - zkušenosti

Příspěvek od RoliD »

Před třemi lety jsem si koupil sekačku: Mountfield EL 4800 HP
Obrázek

Jaké mám s ní zkušenosti:

Klady:
+ seká s velkými ALE (dále v záporech)
+ dobře navržený nůž. Nedeformuje se a dobře seká.

Zápory:
- špatná konstrukce plechového krytu na nůž. Podivná zákoutí, kde se drží mnoho trávy a špatně se čistí. Podle mne chybí nějaký krytka, která by ucpala tyto otvory kterými uniká část vzniklého přetlaku vzduchu (viz foto)
- špatný návrh spojení průchodky hřídele spojující motorový prostor a sekací prostor. Průchodka není dobře utěsněna a je tam velká konstrukční mezera kterou občas k motoru vlítne nějaká nečistota. Oba prostory musí být hermeticky odděleny!
- neskutečně nekvalitní držadlo, které se vzhledem k váze sekačky rychle deformuje a vynklá se. Je to z důvodu použití velmi tenkých ocelových trubek potažených plastem který se v místě spoje kde se držadlo dělí rychle omačká a trubky vzhledem k absenci jakékoli antikorozní ochrany okamžitě reznou. Pokud bych držadla nespojil jedním pevným šroubem navíc na kařdé straně, tak by se s tím nedalo sekat. Zde konstruktér podhodnotil váhu sekačky a sílu se kterou se musí používat.
- nekvalitní spínač. Pokud bych ho celý nevyztužil a neslepil, tak by nešel používat. Plastové západky nemohou vzhledem k síle nutné k sepnutí spínače dlouhodobě udržet na tyči v použitelné poloze.
- uchycení motoru je do plastového lože pomocí obyčejných vrutů ! Tyto vruty se velmi rychle povolují a celý motor pak vibruje a vybrušuje si plošky do úchytů

Závěr:
Celkově je podle mého mínění sekačka Mountfield EL 4800 HP výrobek zřetelně navržený "čínskou konstrukční školou" která má zvýšit zisk výrobci a vydržet tak ty dva roky. Rozhodně to není výrobek, který budete používat i po deseti letech.
Moje zkušenost mi tedy velí už nikdy nekupovat nic od Mountfieldu. Jakákoli levnější čínská konkurence bude mít stejnou a nebo lepší kvalitu.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (49.72 KiB) Zobrazeno 9708 x
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Zkušenosti s nářadím a stroji“