Stránka 1 z 1

Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Napsal: úte 26. črc 2016 15:57:46
od Ter2016
Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Re: Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Napsal: úte 26. črc 2016 16:07:16
od RoliD
Dobrý den,
z I se přímo adesa domu nedá zjistit. Většinou tyhle dotazy vznikají, když někdo někomu vyhrožuje na způsob: "Znám tvojí IP a tedy vím kde bydlíš."  Většinou takto argumentují či hrozí katastrofální typy lidí.
Abych mojí odpověď upřesnil. IP adresu nezjistí běžný uživatel fóra či diskuze, který má spor s nějakým jiným uživatelem. Zjistit jí může jen majitel/administrátor webu či nějaký pokročilý administrátor. Což v 99% případů nenastává. Admin webu si rozmyslí dávat nějakému potížistovi IP adresu někoho jiného.
IP adresa, ale skutečně může vést k identifikaci bydliště alespoň přibližně a to cca do úrovně čtvrti. A to pomocí RIPE NEt databáze ( https://apps.db.ripe.net/search/query.html )  a nebo GeoIp databáze. Tyto informace ale z 80% jsou neúplné a většinou dokáží identifikovat jen město či oblast o průměru cca 20km. Přesnou informaci o bydlišti dokáže na základě podaného oznámení zjistit pouze Policie ČR a to jen dotazem na poskytovatele internetového připojení, který je majitelem této IP adresy. A i zde není vždy jisté že to technicky lze zajistit (v případě používání sdílené IP pro více uživatelů)
Tedy pokud potřebujete upřesnění tak se ptejte dále.. popište přesněji svojí situaci.