EET - pokuty

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: EET - pokuty

EET - pokuty

od RoliD » pát 12. srp 2016 8:36:06

Podle zákona podnikatelům hrozí půlmilionová pokuta, pokud neodešlou data finanční správě či nevytisknou zákazníkovi účtenku. Při technickém výpadku mají na evidování tržby 48 hodin, což nemusí vždy stačit. (např. stánkař mimo domov v případě poruchy v pátek nemusí stihnout odeslat data do neděle).  To samé pokud se rozbije pokladní systém, ale odpovědná firma dorazí na objednání až za týden.  A odpovědnost padá na hlavu podnikatele. Zde totiž platí že: "Stejně jako u jiných daňových, respektive veřejnoprávních povinností, je za jejich splnění odpovědný podnikatel."

0,5MKč pokuta v případě, že nezašle údaje o evidované tržbě správci daně, nebo nevystaví účtenku tomu, od koho evidovaná tržba plyne.

Pokuta do 50 tisíc hrozí, pokud podnikatel neumístí informační oznámení nebo pokud nezajistí, že nedojde ke zneužití autentizačních údajů nebo certifikace pro evidenci tržeb.

Pokud se podnikatel dopustí porušení zákona, finanční úřad či celní úřad provedou kontrolu, která může skončit i uzavřením provozovny nebo pozastavením výkonu činnosti. Pokutu navíc můžou dostat i „nepodnikatelé“. V zákoně je stanoveno, že pokud fyzická osoba závažným způsobem úmyslně ztíží nebo zmaří evidenci tržeb, hrozí ji pokuta půl milionu.

Nahoru