Příklad výpočtu ziskovosti a platů běžné hospody

Uživatelský avatar
RoliD
Administrátor
Příspěvky: 250
Registrován: pát 10. črc 2015 12:47:18

Příklad výpočtu ziskovosti a platů běžné hospody

Příspěvek od RoliD »

Z jedné "EET" diskuze (Mutinov) vyjímám:
"Ve všem máte pravdu a nikdo z těchto babišoidních chytrolínů si neuvědomuje kolik budižkničemů ten hostinský musí ze zákona živit. Když to vemu od počátku, tak OSA a intergram za 1 televizi + koncese a případně nějaký kabelový poskytovatel je ročně za 18.000,- pokud aby viděli všichni, tak 2 televize, tak je to o 4 tisíce víc. Pokud k tomu je i rozhlas, tak jsou to další asi 4 tisíce a nedej bože, aby jsi pro lepší poslech přidal reproduktor - to už se nestačíš divit. Naprosto zbytečná osoba - inspektor, nebo instruktor HACAP - založení evidence 5.000,- 1 x ročně upgrade a kontrola 2.000 - 3.000,- Všechny možné revize - elktro, plyn, komíny a já nevím co ještě nejdou pod 5.000,- ročně. Sanitace pivního zařízení 1 x týdně 500 - 1.000,- dle slušnosti čističe a to si můžete být jistý, že dřív si to dělal hospodský sám s houbičkama a sodou se solí a zdarma a většinou 2x týdně a každý den proplach trubek, ale dnes je to nemožné, protože je nutná chemie a hlavně razítko. Hostinský si to neobhájí i kdyby si tu mašinku koupil, protože nemá oprávnění. Elektrika a plyn dražší než pro občanský sektor atd. Hospoda která vaří a stíhá provoz v 5ti lidech při měsíční tržbě 300.000 a daří se jí těmi svými podvody nezaplatit ze své práce DPH, za zboží platí samosebou v nákupu bez odečtu, tak vydá za zboží 170.000,- za energii a darmožrouty 40.000,- Čistící prostředky, sem tam nějaké nádobí a sklo 5.000,- už nepočítám ani pracovní oblečení. 5.000,- rezerva na proplacení dovolených a nemoci, popřípadě větší opravy a zbývá 80.000,- na superhrubou mzdu. Pokud nepřizná jen základy a zaplatil by poctivě odvody z cellého zisku, tak mu zbývá čistá mzda pro 5 lidí cca 50.000,- a za 10.000,- bude někdo chodit denně do práce a bude příjemný úslužný a milý? Ano jen ty zloději hospodský, ale pokladní v supermarketu za 12.000,- jsou většinou hrozně protivný a vládní činiteleé za 100 - 200.000,- ještě víc. Anyní to vemem postivě to znamená, že musím s EET tu tržbu přiznat celou, čili superhrubá mzda se mi krátí o 21% a mám na SHmzdu pouhých 66,000,-
- odvody zůstáva necelých 40.000,- čisté mzdy pro 5 lidí. Nabízí se 2 řešení: 1) zdražit, je tu ale problém ten, že guláš za 100,- svíčkovou za 130,- řízek za 130,- pivo 10° za 33,- si v normální hospodě nikdo nedá a zůstane prázdno.
2) zavřít a 5 lidí se postavit do fronty na pracáku.

Co soudruh plukovník STB vyřešil s lidmi, kteří státu sice moc nedali, ale přesto dali a hlavně od něj nikdy nic nechtěli, protože by stejně nedostali, poslat na pracák.
Přeci jen něčeho dosáhl, bude mít absolutní kontrolu nad svými hospodami (v kterých ho doposud provozovatelé nejspíše holí) na hlavních turistických tazích a v rekreačních oblastech, kde prostě člověk s vyššími cenami počítá a hlavně je tam jistá denodenně velká obrátka zákazníků a ty tržby jsou vysoké a tím je restaurace i výnosná. A také odbourá částečnou konkurenci a může se rozpínat do míst kde ještě nic nemá. Protože hospody a restauračky budou zavřené, tak má i šanci je levně zkoupit a rozšířit své impérium a pomalu přemýšlet o změně názvu republiky (který je nyní příšerný) z Čechije na Babišstán. Bohužel náš národ je asi ducha mdlého či jednoduchého, protože dokáže za koblihu uvěřit někomu, kdo poctivě svou pílí a inteligencí za 5 nebo možná 10 let >vydělal< bez machinací, podvodů, likvidací druhých a tunelů impérium v hodnotě snad 80 miliard s ročními zisky jen na dotacích 6 miliard. Národe prober se a nezáviď sousedovi embéčko, ale buď soudný a naštvaný na toho kdo má celý vlak a hlásá vodu a pije né obyčejné víno, ale ledové víno z archivu!!!!."

Já k tomu dodávám: Hon za levným pivem v hospodě defakto donutil hospodský občas něco nepřiznat. Všichni víme, že na západě je pivo a hospody obecně drahé. Přesto pokud porovnáme "šedou" ekonomiku v ČR a Německu, tak zjistíme že rozdíl je kolem 3%. Pokud zavedením EET zlepšíme tuto hodnotu o ty 3% tak můžeme čekat pivo v běžné putyce ne za 22,- ale za 48,-. Mimochodem: V Dánsku stojí v hypermarketu CocaCola 1,25 L v přepočtu cca 90Kč. A víte proč? Protože daně kam se podíváte. Myslím, že stát a voliči by si měli rozmyslet co chtějí. V tomto případě ale vždy rozhoduje obyčejná závist typu: "Vogo vom má ale káru.... to je ale zloděj"!.

Odpovědět

Zpět na “Daně a jiné zákonné poplatky”