Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Máte nějaký problém s počítačem? Napište o něm do této sekce! Vyřešíme ho :)
Ter2016

Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Příspěvek od Ter2016 »

Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Uživatelský avatar
RoliD
Administrátor
Příspěvky: 250
Registrován: pát 10. črc 2015 12:47:18

Re: Dobrý den, z ip adresy se dá zjistim konkrétné adresa a číslo domu? Děkuji.

Příspěvek od RoliD »

Dobrý den,
z I se přímo adesa domu nedá zjistit. Většinou tyhle dotazy vznikají, když někdo někomu vyhrožuje na způsob: "Znám tvojí IP a tedy vím kde bydlíš."  Většinou takto argumentují či hrozí katastrofální typy lidí.
Abych mojí odpověď upřesnil. IP adresu nezjistí běžný uživatel fóra či diskuze, který má spor s nějakým jiným uživatelem. Zjistit jí může jen majitel/administrátor webu či nějaký pokročilý administrátor. Což v 99% případů nenastává. Admin webu si rozmyslí dávat nějakému potížistovi IP adresu někoho jiného.
IP adresa, ale skutečně může vést k identifikaci bydliště alespoň přibližně a to cca do úrovně čtvrti. A to pomocí RIPE NEt databáze ( https://apps.db.ripe.net/search/query.html )  a nebo GeoIp databáze. Tyto informace ale z 80% jsou neúplné a většinou dokáží identifikovat jen město či oblast o průměru cca 20km. Přesnou informaci o bydlišti dokáže na základě podaného oznámení zjistit pouze Policie ČR a to jen dotazem na poskytovatele internetového připojení, který je majitelem této IP adresy. A i zde není vždy jisté že to technicky lze zajistit (v případě používání sdílené IP pro více uživatelů)
Tedy pokud potřebujete upřesnění tak se ptejte dále.. popište přesněji svojí situaci.

Odpovědět

Zpět na „Počítačová poradna“