MobileCoin je spíš letadlo než něco reálného

Ender
Příspěvky: 78
Registrován: pon 21. zář 2015 18:43:21

MobileCoin je spíš letadlo než něco reálného

Příspěvek od Ender »

MobileCoin je podle mého mínění spíš letadlo než něco reálného.  To je můj pocit z toho co vidím na webu.
Peněženka se stáhnout nedá. (dokaz vede na https://coinsrace.com/#Wallet kde nic neběží (neběží port 443) a na http://coinsrace.com/#Wallet je jen homepage.
Samostatně těžit také nelze. Jen se dá koupit čas nějakých serverů co to těží. Tedy zvyšování obtížnosti je plně pod kontrolou majitele cryptoměny. 
Burza kromě té co si udělali autoři měny neexistuje. Směnitelnost za něco jiného je tedy diskutabilní.

Block explorer na http://explorer.coinsrace.com/ taky nefunguje (služba je nedostupná)

Vlákno na https://bitcointalk.org/index.php?topic=875800.0 má jen 4 stránky. Tedy se o tom moc nemluví a tedy se dá předpokládat že o to není zájem.

na http://www.coinwarz.com/cryptocurrency  o této měně není ani zmínka. Tedy je zřejmě hluboku pod top 100 kryptoměnami, kde ty nejhorší mají denní globální obchody v přepočtu  hluboko pod 1Kč. Tedy pokud se s něčím veřejně neobchoduje, tak jak to může mít nějakou ověřitelnou hodnotu?

Je to nějak zvláštně mediálně napojené na web  ByXpres.com  ten má snad v budoucnu agregovat nějaké reklamy a uživatelům webu pokytovat peníze za to že ty reklamy viděli. Je tam nějaký MLM systém provizí a tedy z mého pohledu je to něco co bude mít těžko nějaký efekt. Na Byexperss asi stejně nikdo nechodí .. Alexa http://www.alexa.com/siteinfo/ByXpres.com mu ještě ani nevystavila nějaký rank. Je tam integrováno "custom google search" hledání , nějaký agregátor rss zpráv a podle mého mínění pofidérní shop.

Doména ByXpres.com je registrována někým z ČR. (není to negativum ani pozitivum.. jen info)

Osobně bych se tomuto vyhnul véélikánským obloukem. Vzhledem k nefunkčnosti odkazů viz výše to je dost jasné o co jde. Ale pokud chce někdo někam posílat peníze, tak samozřejmě je to jeho boj :).

Mimochodem kdysi existoval jiný "mobile coin" a to tento: https://bitcointalk.org/index.php?topic=516754.0
no už tomu neexistuje ani doména. To byl jeden z tisíců pokusů o vlastní "měničku".

Nefunkční odkazy:
mobilecoin1.jpg
mobilecoin2.jpg
srandovní prezentace blockexploreru pomocí jakéhosi přestárlého screenu:
block-explorer.jpg

Odpovědět

Zpět na “MobileCoin”