Je HE3DA SCAM / podvod?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Je HE3DA SCAM / podvod?

Re: Je HE3DA SCAM / podvod?

od Supík » stř 03. led 2018 20:08:12

Tak novinky v článku http://archiv.ihned.cz/c1-66005030-cina ... yp-baterie na ihned.cz jsem našel a vypichuji tato tvrzení a citace pana Procházky:

Otázka: Vy ale už baterky poloprovozně vyrábíte ve svých prostorách na robotické lince v Letňanech. Kolik denně?
Odpověď: Jeden až tři kusy.

Otázka: A kde končí? Už někde slouží, prodáváte je?
Odpověď: Různí partneři už by po nás chtěli kapacitu megawatthodin, ale to ještě bohužel nejsme schopni. Začali jsme z už vyrobených baterek montovat domácí úložiště, ale v zásadě jsou naše baterie pořád prototypy. Stále ladíme linku, navíc to ještě nejsou certifikované výrobky, k certifikaci přistoupíme až před rozjetím masové výroby v Horní Suché. Do té doby se nám ji nevyplatí podstupovat, je to přece jen nákladné. Využíváme tedy baterie zejména pro vlastní testování.

Otázka: Takže prodej žádný?

Odpověď: Dokud není stoprocentně jasné, jak bude produkt vypadat, tak neprodáváme. Víme určitě, že to bude jedna kilowatthodina, ale zřejmě ještě přijdou designové změny. To, co nyní vyrábíme, je výborné na ověření linky, robotů, softwaru, máme přesnou představu, co baterka umí a dělá.
Můj komentář: ok zajímavé info. Pokud je to pravda tak tedy mají řádově vyšší stovky akumulátorů. To je číslo zajímavé. Toto množství opravdu spotřebují na nějaké interní cyklické a teplotní testy + nějakou testovací provozní aplikaci v rámci NDA. 
viz citace:
Využíváme tedy baterie zejména pro vlastní testování.
Toto je relavantní informace. Beru v potaz.
Zajímavé info o ceně baterií z testovací linky:
Jako laikovi mi přijde, že to trvá docela dlouho. Nezasvěcený by asi čekal, že nějaký produkt, který budete schopni nabídnout a prodat, už bude po těch letech existovat. V čem to vázne?
Poslali jsme baterii na testování podle norem TÜV (německé sdružení organizací zabývajících se testováním výrobků z hlediska ochrany lidí a životního prostředí, pozn. red.) a tam si vymýšlejí nejrůznější věci, neustále se to prodražuje. A my proto přemýšlíme, jestli potřebujeme certifikát na baterii, kterou třeba nebudeme používat. Protože když ji předesignujeme, budeme to stejně muset dělat znovu. Navíc nám z linky vychází cena baterie na 840 eur na kilowatthodinu, což je cena, se kterou nelze konkurovat. Během malovýroby máme dražší materiál, obsluhu, všechno. Navíc když po nás chtějí třeba majitelé solárních elektráren dvougigawatthodinové úložiště, při výrobě v průměru dvou baterek denně bychom tím strávili více než rok.
Zajímavé info o té čínské investici:
Mohl byste ještě vysvětlit svůj rozchod s čínským investorem? Objevila se neuvěřitelná historka o jednom členovi čínské delegace, který se vám měl pokusit odcizit jakýsi černý prášek, prý vzorek cenného patentovaného materiálu.
To pro nás bylo velké poučení. Číňany jsme − naštěstí až na katodový prášek a separátor, obojí z nanomateriálu − bohužel nechali nahlédnout do všeho. A dnes jsme přesvědčeni, že jim nešlo o nic jiného než o krádež našeho patentu. Oni měli podle původně podepsané dohody zainvestovat rozjezd výroby a dostat za to 49procentní podíl ve firmě. Ze svých závazků ale splnili jen to, že zaplatili nevratnou zálohu pět milionů eur, a když jsme je do všeho zasvětili, tak na nás najednou, úplně nečekaně, podali žalobu a požadovali její vrácení.

Na ty peníze opravdu nemají nárok?

Podle nás určitě ne, je to sepsáno ve smlouvě, ale o tom bude nejspíš rozhodovat soud.
Zde hodně ale hodně s údivem pozvedávám obočí:
Partner, který má mít 49% ve firmě má přeci znát zcela vše a to i ono tajemství tajného prášku. Dále prý, že ze své dohody splnili "jen to" že zaplatí nevratnou zálohu 5 000 000€ tedy cca 130 000 000Kč! Zde se měl redaktor zeptat na to co ty číňani nesplnili. Takže tuto informaci zjistíme až časem. 
Zajímavé info i se jménem ono zlodějíčka tajného prášku:
A co ten prášek?
Už jsme nad tím mávli rukou, ale skutečně se to loni v červnu stalo. Jeden člen delegace čínského miliardáře Chu Jüan-pina (v provincii S'-čchuan vlastní několik desítek investičních a v energetice podnikajících firem, pozn. redakce) ve chvíli, kdy jsme s ostatními byli v rohu místnosti, sáhl do boxu pro katodu, rozbil ji a prach z ní si dal do kapsy svých kalhot. Jeden z našich pracovníků si toho ale všiml a upozornil nás. Bylo to velmi trapné, museli jsme mu říct, ať to vysype do koše, což udělal.

Co tím chtěl získat?

Asi si chtěli udělat rozbor, z čeho náš nanomateriál je. To je totiž jediná znalost, která jim chybí, katodový prášek a separátor, jehož kompozici také neznají, to je jediné, co nás chrání. Nakonec jsme se snažili to přejít, nijak právně jsme to neřešili.
Chvíli se pak zdálo, že se nakonec stejně dohodneme a budeme ve spolupráci pokračovat. Pak ale přišla ta nečekaná žaloba a příkaz na zmrazení účtů. Ve chvíli, kdy z due diligence přesně věděli, kolik máme rozinvestováno, jak jsme na tom finančně. Pokusili se nás dostat do platební neschopnosti. Dnes jsme přesvědčení, že to takhle plánovali od samého počátku.

S rizikem, že přijdou o pět milionů eur?
Nejspíš ano.
Takže se teď asi bojíte, že se za nějaký čas objeví vaše baterie vyrobená v Číně.
Nelze to vyloučit. Tahle organizace (CDC, investiční platforma založená v Německu jako dceřiná společnost čínské energetické firmy, pozn. red.) se ale nejspíš nesoustřeďuje na skutečnou výrobu. Podle mě jsou jejím hlavním účelem krádeže intelektuálního vlastnictví kdekoliv po světě.
Tím spíš by tady bylo riziko.
Ale to máte náklady cca dvacet milionů eur a tři až čtyři roky vývoje, aby to zreprodukovali. Takže tam se já nebojím. To není organizace, která by chtěla vyrábět, těm jde o intelektuální vlastnictví.
Tak by ho mohli prodat někomu jinému.
Nevím, jak to měli připravené, nevidím do toho.
Tedy číňan si v látce ze které je kapsa ušita odnesl obrovské množství materiálu k analýze i přesto, že ho musel vysypat. Ono by stačilo do toho dloubnout nehtem a do papírového kapesníku pak obsah přenést k další analýze. Ok číňani tedy mají tajemný prášek.
Ještě zajímavá citace pana Procházky :
Kdybych měl na svém rodinném domě na střeše solární panel, jak velké úložiště bych potřeboval?
Deset kilowatthodin. Deset našich baterií.
Trošku velké zjednodušení. Správná odpověď by měla být: 10-100kWh podle spotřebičů v domě a nároku na časové pokrytí spotřeby. 10kWh stačí tak na jeden den pokud se voda a dům ohřívá jinak než elektřinou. V okamžiku kdy je doma tepelné čerpadlo a to u lidí kteří o domovní solární systémy stojí je vysoce pravděpodobné. Je 10kWh kapacita  zcela podhodnocená i v případě hybridního systému s napojením na externí elektrickou soustavu. Ok to že pan Procházka věcvem kolem elektřiny nerozumí, už dávno víme.

Re: Je HE3DA SCAM / podvod?

od Supík » stř 13. pro 2017 21:49:05

Jinak například tyto: https://www.ev-power.eu/LiFePO4-special ... html?cur=2 https://www.ev-power.eu/LiFePO4-special ... html?cur=2
články jsou za super cenu a taky jsou výrazně bezpečnější než bežné lipol články.
Novinkou je https://www.ev-power.eu/LTO-technology/ ... html?cur=2
je to LTO technologie ( Lithium titanate (Li[sub]4[/sub]Ti[sub]5[/sub]O[sub]12[/sub])  je velmi zajímavá. Životnost se odhaduje až na 50 000 nabití při 0,5C! Operační teplota při vybíjení je povolená -25C až 55C!
LTO je technologie budoucnosti. V automobilu vydrží víc než 15let při každodením použití!
HE3DA by měla velmi změnit svoje PR. Zkazky o čínanech kradoucích tajemný prášek jsou velmi podivné.
LTO technologie s ne

Re: Je HE3DA SCAM / podvod?

od Heno » ned 03. pro 2017 2:28:00

Zlate ceske rucicky :-D Okaty ojeb od sameho zaciatku :-)

Je HE3DA SCAM / podvod?

od Supík » stř 15. lis 2017 15:06:45

HE3DA je/měl být velmi skvělý a nadějný projekt českého vědce na výrobu revolučních lithiových akumulátorů.
Akumulátory jsou/mají/měli být velmi bezpečné. Odolné proti zkratu. Nehořlavé. Levné a vyrobitelné už v základní verzi od velkých kapacit na článek (100-1000Ah např). Dokonce v případě poruchy mohli v paralelním zapojení dál zůstávat a nemuseli se demontovat.

Jenže se to začlo nějak všechno váznout. Po mediální smršti, kterou živila česká média se superlativy "Česká Tesla" a podobně následovalo pozvolné pozdvihování očí nad mlhavými a přesto ramenatými prohlášením pana Procházky. Je to docela dobře vidět na rozhovoru na DVTV.  Za celou dobu co se tam mluvilo se vlastně neřeklo nic konkrétního.

HE3DA nereaguje na dotazy, neposkytuje specifikace a když tak velmi nekompletní. Ano lze tam asi zajít na exkurzi. V místnosti se solárními panely , nějakými! akumulátory, nějakým měřením od Papoucha se pan Procházka rozpovídá na téma: k našim akumulátorům je možné připojit solární panely bez regulace a podobně. To samozřejmě je jen polopravda nebo chcete-li pololež. Solární panely lze bez obav připojit k jakémukoli akumulátoru za splnění několika základních podmínek. Akumulátory to sice dobije ale bohužel s velmi špatnou úččiností přeměny solární energie. Tedy ve velmi nehospodárném režimu.  Různých nesmyslů pan procházka vypouští více. Výsledkem jsou články s texty typu:


"Němečtí investoři CDC se soudí s českým výrobcem údajně revolučních a patentovaných nanobaterií HE3DA, ve hře je 130 milionů korun, informuje ČTK. Němci do HE3DA investovali a nyní peníze chtějí zpět, protože prý firma nikdy nepředložila obchodní plán, účetnictví ani informace o plánovaných pracích a finančních transakcích. Peníze také měly být využívány nehospodárně a parametry baterií byly popisovány v nereálných hodnotách. HE3DA nařčení odmítá a údajně jedná s novými investory."

Nebo:

"Server Hlídací pes přináší příběh o tom, jak údajní investoři z Číny chtěli ukrást nápady kolem české nanobaterie HE3DA. „Přišli s českými i čínskými právníky, šli jsme do provozu, kladli nám řadu otázek, odlákávali naši pozornost a v jednu chvíli čínský profesor strčil ruku do boxu, nabral si vzorek a strčil si ho do kapsy svého parádního obleku,“ popisuje zakladatel HE3DA Jan Procházka.
"

Pan Procházky prý používá revoluční keramické separátory které odolají vysokým teplotám. Z videí HE3DA se může zdát, že keramický separátor je průlom, ovšem skutečnost je taková, že jej v současné době nabízí většina výrobců článků na bázi lithia.

Celkově si myslím, že zde není něco v pořádku. Další info si sem zase časem připíšu.