Významné svátky v USA

Vaclavec

Významné svátky v USA

Příspěvek od Vaclavec » pát 12. srp 2016 23:05:08

1. Třetí pondělí v lednu – narození Martina Luthera Kinga Jr.
Martin Luther King Jr. byl významný bojovník za práva Afroameričanů.  Zemřel v roce 1968 ve 38 letech kulkou od atentátníka. Za své činy získal v roce 1964 Nobelovu cenu za mír.
2. Třetí pondělí v únoru – Výročí narození George Washingtona
V den tohoto státního svátku si Američané připomínají narození jejich historicky prvního prezidenta.  George Washington se narodil v roce 1732 22. února. Tomuto svátku se občas přezdívá "Presidents Day".
3. Poslední pondělí v květnu – Den obětí války
Memorial Day se tu slaví od roku 1866, kdy byl znám ještě jako Den padlých. Nuní jde již o svátek, který neuctívá pouze ty co padli v občanské válce, ale oběti všech válek.
4.července – Den nezávislosti
Tento svátek netřeba představovat, jedná se o nejznámější americký svátek, ale pro ty co ho náhodou neznají, tento svátek připomíná 4. červenec 1776, kdy byla přijata Deklarace nezávislosti Spojených států
5. 11.listopadu – Den veteránů
Tento svátek je jako vzdání pocty všem americkým veteránům, "Veterans Day" tak připomíná den podepsání konce První světové války.
6. Čtvrtý čtvrtek v listopadu – Den díkůvzdání
Další známý svátek nazvaný "Thanksgiving Day" je svátek z dlouholetou tradicí a sloužil jako poděkování za podzimní úrodu. Typickým jídlem je krocan, který nesmí chybět na žádném stole.
25.prosinec – První svátek vánoční
Tento svátek je i v ČR, liší se jen některé zvyky a také například to, že v USA se dárky rozbalují až ráno. Musím se však přiznat, že na Vánoce rád dodržuji české zvyky[img=16x16]https://s1.wp.com/wp-content/mu-plugins ... -smile.svg[/img].


Odpovědět

Zpět na “Kolik třešní, tolik višní, Aneb co se jinam nevešlo”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti