Jak budou probíhat a probíhají kontroly EET v provozovně.

Diskuze s informacemi o zavádění a provozu EET
Uživatelský avatar
Supík
Administrátor
Příspěvky: 233
Registrován: pát 10. črc 2015 12:47:18

Jak budou probíhat a probíhají kontroly EET v provozovně.

Příspěvek od Supík » pát 12. srp 2016 19:34:28

Dovolím si tu dělat pár myšlenkových experimentů. EET se mne netýká a to ani ve druhé či nějaké další vlně, takže jsem opravdu osoba nezainteresovaná :). Osobně se domnívám, že EET je systém, který dlouhodobě smysl má, přesto ale mám velké pochybnosti o jeho nasazení v ČR. A protože mne tyto věci zajímají, tak si tu jen bodovitě budu sepisovat materiál. Třeba se někdo přidá a data doplní o něco zajímavého.


Ze slov šéfa finanční správy Martina Janečka budou kontrolní akce probíhat ve vlnách zaměřených na konkrétní segmenty. Tedy předpokládám, že kontroloři budou spíše čekat na povel, aby vyběhli do terénu.  Jak už zaznělo v minulosti, tak budou mít od FÚ fyzické peníze na provádění kontrol. Kontroloři budou předpokládám tedy dělat kontrolní nákupy.

Pokud se ponořím do hlubin úředníkova myšlení při kontrole, tak se dá očekávat, že budou nakupovat spíše lacinější věci.
Tedy se dá čekat že, ti co budou šidit na dražších věcech, tak projdou i osobní kontrolou z FÚ.

Také se dá očekávat, že FÚ bude chtít nabrat nějaká relevantní data. Tedy se dá čekat, že do médií budou utíkat informace o tom, že se chystá kontrolní akce na konkrétní segment trhu. Cílem bude aby ti co na EET, tak trošku kašlou v tu dobu na něj kašlat přestali a v dotyčnou dobu začli sekat latinu a do ET nalili svoji skutečnost. Výsledkem bude "vlna" v systému, která automaticky pošle kontrolu tomu kdo ono vlnu udělal.  Tedy je pravděpodobné, že podnikatel, kterému se skutečně začne dařit a vzroste mu tržba na sebe přiláká kontrolu. Ještě pravděpodobnější je, že na sebe přiláká kontrolu podnikatel co se mu přestane dařit. Tam to bude asi jistota kontrolního nákupu.

Pan Janeček také prozradil, že se chystá kontrola podnikatelů dle toho co FÚ očekává, že by jste měl mít. Tohle bude hodně zajímavá disciplína, kdy se zřejmě budou porovnávat hospody v rámci obce či čtvrti. Tedy se bude předjímat kolik by měla hospoda vydělávat. Jako perlička je, že v onom rozhovoru se p. Janeček zmínil, že podobnou kontrolní činnost FÚ dělá už teď například na základě porovnání daňového přiznání a počtu zaměstnanců. Tedy zde p. Janeček předvedl, že kontrolní mechanismy existují již nyní, ale FÚ je zřejmě neumí používat. Předpokládám, že nebudou umět používat i EET a v budoucnu vymyslí zase nějaký další kontrolní mechanismus. (poradím: každý sud piva i limonády musí mít svůj "pas" na FÚ a hospody budou muset vyplnit ke konkrétnímu sudu piva hlášení ve kterém budou všechny EET účtenky tak aby seděla výtoč na daný sud.  Myslím že tenhle systém by byl už dost nepřůstřelný že? Minipivovary dostanou na trubku z kotle  EET  průtokoměr) 


Odpovědět

Sociální sítě

       

Zpět na “EET - Elektronická evidence tržeb”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host